შეხვედრა დიდი ბრიტანეთის თავდაცვის ატაშეს და სამხედრო აკადემიის წარმომადგენელთან
2017 წლის 24 იანვარს საქართველოს სტრატეგისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა შეხვედრა ფონდის ევროპული კვლევების დირექტორ კახა გოგოლაშვილს, უფროს მეცნიერ-თანამშრომელს გიორგი ბადრიძესა და დიდი ბრიტანეთის თავდაცვის ატაშეს დევიდ ეთელსა და დიდი ბრიტანეთის სამხედრო აკადემიის წარმომადგენელს გაი ბალმერს შორის.
შეხვედრაზე ფონდის წარმომადგენლებმა მხარეებს გააცნეს ფონდის ძირითადი საქმიანობა, დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმაც - ფონდის მეცნიერ-თანამშრომლები  დიდი ბრიტანეთის სამხედრო აკადემიის კურსანტებისთვის წაიკითხავენ ლექციებს საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის, სამხრეთ კავკასიის რეგიონში რუსეთის პოლიტიკის, ამასთან დაკავშირებული საფრთხეებისა და სხვა თემებზე.

Meeting with the UK Defence Attaché and the Representative of the Defence Academy of the United Kingdom
2017 / 01 / 24
On January 24, 2017 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) hosted a meeting of Kakha Gogolashvili, the Director of EU Studies Center and Amb. Giorgi Badridze, the Senior Fellow at the Foundation with Liethenant Colonel David Ethel, UK Defence Attaché and Liethenant Colonel Guy Balmer, Defence Academy of the United Kingdom.
During the meeting the Senior Fellows presented the main activities and projects implemented by the Foundation and agreed on the future cooperation. It was decided that the Senior Fellows representing Rondeli Foundation will deliver the series of lectures for the students of the Defence Academy of the United Kingdom on following topics: European and Euro-Atlantic Integration of Georgia, Russian Policy in the South Caucasus region and the threats associated with it.