საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის მეორე შეხვედრა
2017 წლის 17 თებერვალს ბრიუსელში, ევროპის ეკონომიკურ და სოციალურ კომიტეტში, გაიმართა საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის მეორე შეხვედრა.
საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმა აერთიანებს საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შესახებ შეთანხმების ფარგლებში არსებულ პოლიტიკურ ინსტიტუტებს და საშუალებას აძლევს საქართველოსა თუ ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტებს მონიტორინგი გაუწიონ შეთანხმების განხორციელებას და საქართველოსა და ევროკავშირის შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოებისთვის შეიმუშაონ რეკომენდაციები.
საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმა შედგება ცხრა  წევრისაგან, რომლებიც არიან როგორც ევროპის ეკონომიკური და სოციალური კომიტეტისა და ფართო ევროპული სამოქალაქო საზოგადოების ქსელის, ისე  საქართველოში არსებული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
პლატფორმის მეორე შეხვედრა გახსნეს რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორმა და პლატფორმის თანათავმჯდომარემ კახა გოგოლაშვილმა და პლატფორმის მეორე თანათავმჯდომარემ, ევროპის ეკონომიკური და სოციალური კომიტეტის წევრმა ანდრეი ადამჩიკმა.
საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შესახებ შეთანხმების შეფასებები სახელმწიფოს მხრიდან წარმოადგინა საქართველოს ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ არჩილ ყარაულაშვილმა.
შეხვედრის მონაწილეებმა ასევე იმსჯელეს ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა გენდერული თანასწორობა შრომის ბაზარზე, მედიის თავისუფლება/აუდიოვიზუალური მედიის განვითარება და სხვა. შეხვედრის ბოლოს დაიგეგმა პლატფორმის სამომავლო სამუშაო განაწესი და მიღებულ იქნა ერთობლივი განცხადება.

The Second Meeting of the EU-Georgia Civil Society Platform
On February 17, 2017 the second meeting of the EU-Georgia Civil Society Platform was held at the European Economic and Social Committee in Belgium, Brussels.
The CSP complemented the political bodies existing within the framework of the EU-Georgia Association Agreement, and it allowed civil society organizations from both sides to monitor the implementation process and prepare recommendations to the relevant authorities both in Georgia as well as in the European Union.
The CSP is made up of nine members from both Parties, representing the EESC and large European civil society networks, on the one side, and civil society organizations from Georgia, on the other side.
The opening remarks were made by Mr. Kakha Gogolashvili, the Director of the EU Studies Center at the Rondeli Foundation, Co-Chairmen of the Platform and Mr. Andrzej Adamczyk, Member of the European Social and Economic Committee as well as Co-Chairman of the Platform.
The assessment of the state of play in the implementation of the EU-Georgia Association Agreement was made by Mr. Archil Karaulashvili, First Deputy State Minister on European and Euro-Atlantic Integration of Georgia.
The meeting participants also discussed the equality of opportunity and treatment of men and women in the labour market, the freedom of media / audiovisual media development etc. At the end of the meeting, the parties planned the future work of the platform and adopted the joint declaration.
For more information follow the link http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-eu-georgia-02