აშშ-ის წამყვანი უნივერსიტეტების სტუდენტების ვიზიტი რონდელის ფონდში
2017 წლის 20 დეკემბერს რონდელის ფონდმა უმასპინძლა ამერიკის შეერთებული შტატების წამყვანი უნივერსიტეტების სტუდენტებს. ჩატარდა საინფორმაციო შეხვედრა, რომელსაც უძღვებოდნენ რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორი კახა გოგოლაშვილი, საქართველოს ატლანტიკური საბჭოს თავმჯდომარე დავით სიხარულიძე და ეკონომიკური პოლიტიკის კვლევის ცენტრის დირექტორი ნინო ევგენიძე.
ღონისძიების ფარგლებში მომხსენებლებმა სტუდენტებს გააცნეს საქართველოს საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტები, ქვეყნის ევროატლანტიკური მისწრაფებები, არსებული რეგიონული თუ გლობალური საფრთხეები, ასევე იმსჯელეს ქვეყნის ევროკავშირსა და ნატოში გაწევრიანების პროცესში სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის მნიშვნელობაზე.
აშშ-ის დელეგაციას წარმოადგნდნენ სხვადასხვა ქვეყნიდან სტუდენტები ჰარვარდის კენედის, სტენფორდის და ფლეტჩერის დიპლომატიის სკოლებიდან, მათ შორის საქართველოს წარმომადგენელი იყო რონდელის ფონდის კურსდამთავრებული, ამჟამად ფლეტჩერის დიპლომატიის სკოლის მაგისტრი ზვიად აძინბაია.

The Visit of Scholars from Leading American Universities at Rondeli Foundation
On December 20, 2017 Rondeli Foundation hosted the scholars from leading American universities. The representatives of Georgian CSO, Kakha Gogolashvili, Director of EU Studies Center at Rondeli Foundation, Amb. Davit Sikharulidze, Chairman of the Atlantic Council of Georgia and Nino Evgenidze, Director of Economic Policy Research Center met the U.S delegation.
Under the framework of the meeting the speakers discussed the priorities of Georgia’s foreign policy, Euro-Atlantic aspirations, the regional as well as global threats that Georgia faces. The speakers emphasized the importance of the involvement of civil society in the process of Georgia’s EU and NATO integration.
The delegation consisted of scholars from the Harvard Kennedy School, Stanford and Fletcher School of Law and Diplomacy coming from various countries including Georgia represented by Zviad Adzinbaia, alumnus of Rondeli Foundation, currently M.A candidate of Fletcher School of Law and Diplomacy.