დისკუსია "მოვლენები ირანში - შედეგები კავკასიისათვის"
2018 წლის 16 იანვარს რონდელის ფონდის ორგანიზებით გაიმართა მორიგი საჯარო დისკუსია, რომელიც შეეხებოდა ირანში მიმდინარე მოვლენებს.
დისკუსიას  უძღვებოდა სტრატეგიული კვლევების ცენტრის თავმჯდომარე ირაკლი მენაღარიშვილი, ხოლო მომხსენებლები იყვნენ  საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ირანის ისლამურ რესპუბლიკაში 2004-2009 წწ.-ში ლევან ასათიანი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის გ. წერეთლის აღმოსავლეთმცოდნეობის ინსტიტუტის მკვლევარი და ირანისტი ნიკოლოზ ნახუცრიშვილი და  აღმოსავლეთმცოდნე, ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი ზურაბ ბატიაშვილი.
მომხსენებლებმა მიმოიხილეს ირანის ისლამური რესპუბლიკის პოლიტიკური, რელიგიური და სოციალური ვითარება, იმსჯელეს ირანში დღეს მიმდინარე მოვლენების შესახებ და იმ გავლენაზე, რაც შეიძლება ამ მოვლენებმა იქონიოს კავკასიის რეგიონზე, მათ შორის საქართველოზე. მსჯელობა მოიცავდა საქართველო-ირანის ურთიერთობებს დასაწყისიდან დღემდე.
დისკუსიას ესწრებოდნენ სახელმწიფო სტრუქტურების, არასამთავრობო სექტორის, მედიისა და უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლები, დაისვა ბევრი საინტერესო კითხვა  და მომხსენებლებსა და აუდოტირიას შორის გაიმართა მსჯელობა. ღონისიძიება ჩატარდა დაგეგმილი საჯარო დისკუსიების სერიის ფარგლებში, რომელიც ეხება ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე მოვლენებს.

On January 16th, 2018 Rondeli Foundation organized the panel discussion on the current events in Iran.
The discussion was moderated by Irakli Menagarishvili, the Chairman of the Center for Strategic Studies, the speakers included Amb. Levan Asatiani, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia in Islamic Republic if Iran (2004-2009), Nikoloz Nakhutsrishvili, Researcher, Ilia State University, G. Tsereteli Institute of Oriental Studies and Zurab Batashvili, the Expert on Oriental Studies, Doctor of Historical Sciences.
The presenters made a brief overview of the political, religious and social contexts within the Islamic Republic of Iran, discussed the current developments in the country, their impact on the broader region and possible scenarios for Georgia. The speakers also talked about the relations between Georgia and the Islamic Republic of Iran.
The representatives of expert community, governmental and non-governmental organizations attended the event. The presentations were followed by an engaging discussion between the audience and the speakers. The event was conducted in the framework of the series of expert panel discussions about the current situation in Middle East.