საჯარო დისკუსია „ევროპული უსაფრთხოება 2018 წელს - ბალტიის ქვეყნების ხედვა“
2018 წლის 29 მარტს რონდელის ფონდში გაიმართა საჯარო დისკუსია „ევროპული უსაფრთხოება 2018 წელს - ბალტიის ქვეყნების ხედვა“. დისკუსიის მთავარი მომხსენებლები იყვნენ ესტონეთის ყოფილი პრემიერ-მინისტრი (2014-2016 წწ.) ტაავი როივასი და ესტონეთის დიპლომატიური სკოლის დირექტორი ეკე ნომი.
მომხსენებლებმა ილაპარაკეს 2018 წლის ევროპული უსაფრთხოების ძირითადი მოვლენებსა და გამოწვევებზე, იმსჯელეს ეუთოს, ნატოსა და ევროკავშირის როლზე ევროპული ქვეყნების უსაფრთხოების არსებული გარემოს შეცვლის საქმეში,  ქართულ აუდიტორიას გაუზიარეს ესტონეთის გამოცდილება უსაფრთხოების, სამხედრო, ელ.მმართველობისა და ელ. ვაჭრობის სფეროების შესახებ და ყურადღება გაამახვილეს აღნიშნულ სფეროებში საქართველოსა და ესტონეთს შორის შესაძლო სამომავლო თანამშრომლობაზე.
დისკუსიას უძღვებოდა რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორი კახა გოგოლაშვილი.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორის, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის, საერთაშორისო ორგანიზაციების, მედიისა და კვლევითი ინსტიტუტების წარმომადგენლები.

Panel Discussion “European Security in 2018 – a Look from the Baltics”
On March 29, 2018 Rondeli Foundation hosted a panel discussion “European Security in 2018 – a Look from the Baltics” featuring Taavi Roivas, a former Prime Minister of Estonia (2014-2016) and Ekke Nomm, Director of the Estonian School of Diplomacy (ESD), Estonia.
The speakers discussed the main developments and challenges of European security in 2018, the role of OSCE, NATO and EU in respect of changing current security environment in European countries. They also shared the experience of Estonia in the fields of security, military industry, e-governance and e-trade and emphasized the prospects of future cooperation between Estonia and Georgia in abovemetioned fields.
The discussion was moderated by Kakha Gogolashvili, Director of the EU Studies Center at Rondeli Foundation.
The event was attended by the representatives of governmental and non-nongovernmental organizations, diplomatic missions, international organizations and media, as well as the research institutions. The event was followed by Q&A session.