შეხვედრები ადგილობრივ მეწარმეებთან ჯოყოლოში, ხულოსა და ახალქალაქში
2018 წლის 12-15 ნოემბერს პროექტის - „საქართველოს მაღალმთიანი რეგიონების ეკონომიკური განვითარების მხარდაჭერა“ - ფარგლებში რონდელის ფონდისა და იან ტონისონის ინსტიტუტის (Jaan Tõnisson Institute, Estonia) წარმომადგენლები  შეხვედნენ ადგილობრივ მეწარმეებს ჯოყოლოში, ხულოსა და ახალქალაქში. პროექტის პარტნიორები ასევე შეხვდნენ საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ტურიზმისა და კურორტების დეპარტამენტისა და საქართველოს შემომყვან ტუროპერატორთა ასოციაციის წარმომადგენლებს.
პროექტი მიზნად ისახავს საქართველოს მაღალმთიან რეგიონებში, კერძოდ, მაღალმთიან აჭარაში, ჯავახეთსა და პანკისის ხეობაში, ეკონომიკური განვითარებისა და კეთილდღეობის ზრდის მხარდაჭერას რეგიონებს შორის სოციალურ-ეკონომიკური უთანასწორობის შემცირების გზით.
პროექტის ფარგლებში მოწვეული საერთაშორისო ექსპერტები შეიმუშავებენ როგორც სამიზნე რეგიონებისთვის დამახასიათებელ და ისე რეგიონთაშორის ტურისტულ პროდუქტებსა და მარშრუტებს. გარდა ამისა, ადგილობრივი მეწარმეების უნარებისა და შესაძლებლობების განვითარების მიზნით 2019 წლის გაზაფხულსა და შემოდგომაზე დაგეგმილია სემინარების ჩატარება ტურიზმის სხვადასხვა მიმართულებით.

Meetings with Local Tourism Entrepreneurs in Jokolo, Khulo and Akhalkalaki
On 12-15 November, 2018 under the framework of the project: “Supporting the Economic Development of Georgian Rural Areas” representatives of Rondeli Foundation and Jaan Tõnisson Institute, Estonia, conducted meetings with local tourism entrepreneurs in Jokolo, Khulo and Akhalkalaki. The project partners also met the representatives of the Georgian National Tourism Administration, Department of Tourism and Resorts of Ajara A. R., and Georgian Incoming Tour Operators Association.
The project aims to support the economic development of Georgian rural areas - Mountainous Ajaria, Javakheti and Pankisi Gorge, by decreasing the socioeconomic disparities between Georgian regions and increasing their welfare.
As part of the project, international experts will develop region-specific / cross-region tourism products and routes. It is also planned to support increasing the capacity and capability of tourism entrepreneurs in the regions by organizing seminars in the spring and autumn of 2019.
The project is implemented with the support of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Estonia.