კვლევის ანგარიშის პრეზენტაცია
2016 წლის 29 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა კვლევის - უმუშევრობის სტრუქტურა და სტრუქტურული უმუშევრობა საქართველოში შუალედური ანგარიშის პრეზენტაცია.
პრეზენტაციაზე შესავალი სიტყვით გამოვიდა პროექტის კოორდინატორი, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ფინანსური სტაბილურობისა და კონკურენტუნარიანობის კვლევის ცენტრის ხელმძღვანელი, პროფესორი მერაბ კაკულია.
შუალედური ანგარიში წარმოადგინა პროექტის უფროსმა მკვლევარმა ნოდარ კაპანაძემ.
პრეზენტაციის შემდეგ გაიმართა განხილვა, რომელშიც მონაწილეობდნენ საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების; შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის და სოფლის მეურნეობის სამინისტროების, აგრეთვე სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის წარმომადგენლები და შესაბამის თემატიკაზე მომუშავე ექსპერტები.

Presentation of Interim Report
On July 29, 2016 a presentation of interim report - Structural Dimension of the Georgian Unemployment was held at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies(GFSIS).
The opening remarks were made by the project team leader, Prof. Merab Kakulia, Senior Fellow, Director of the Center for Financial Stability and Competitiveness (GFSIS).
Nodar Kapanadze, Senior Researcher of the project presented the interim report to the audience.
The representatives of the Ministries of Labour Health and Social Affairs, Agriculture and Economy and Sustainable Development of Georgia as well as Geostat and the independent experts participated in the discussion.