წიგნის "აღმოსავლეთ პარტნიორობის მიმოხილვა" პრეზენტაცია
2016 წლის 21 აპრილს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა წიგნის - „აღმოსავლეთ პარტნიორობის მიმოხილვა, ევროკავშირის ურთიერთობები საქართველოსთან, მოლდოვასთან და უკრაინასთან - მიღწევები და წარუმატებლობები“ - პრეზენტაციას. წიგნი შეიქმნა ფრიდრიხებერტის ფონდისა და სტეფან ბატორის ფონდის მხარდაჭერით.
ექსპერტებმა პოლონეთიდან, საქართველოდან, მოლდოვიდან და უკრაინიდან წარმოადგინეს საკუთარ ქვეყნებში საშინაო პოლიტიკისა და ასოცირების შესახებ შეთანხმების მიღწევის პერსპექტივების ანალიზი.
დისკუსიისას წამოჭრილ საკითხებზე კომენტარები გააკეთეს საქართველოში ევროკავშირის დელეგაციის ელჩმა იანოსჰერმანმა და საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ექსპერტმა კახა გოგოლაშვილმა.

Presentation of the Publication "Eastern Partnership Revisited"
On April 21, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted Friedrich-Ebert-Stiftung event, presentation of the publication “Eastern Partnership Revisited” the relations of the EU with Georgia, Moldova and Ukraine – achievements and failures. The publication of the book was supported by the Friedrich-Ebert-Stiftung and the Stefan Batory Foundation.
Experts from Poland, Georgia, Moldova and Ukraine presented an analysis of the respective domestic situation and the prospects for the implementation of the Association Agreement. The EU-Ambassador Janos Herman, as well as the GFSIS expert Kakha Gogolashvili provided their comments on the findings of the discussion.