ქრონიკული სიღარიბე და შემოსავლების უთანაბრობა საქართველოში: პროექტის შუალედური შედეგების განხილვა
2017 წლის 22 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) გაიმართა კვლევის - ქრონიკული სიღარიბე და შემოსავლების უთანაბრობა საქართველოში შუალედური შედეგების განხილვა. კვლევა განხორციელდა ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მხარდაჭერით. შეხვედრაში მონაწილეობდნენ სამინისტროებისა და უწყებების, საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და სოციალური თემატიკით დაინტერესებული ანალიტიკოსები.
შეხვედრა გახსნა  პროექტის ხელმძღვანელმა, რონდელის ფონდის უფროსმა მეცნიერ-თანამშრომელმა პროფესორმა მერაბ კაკულიამ. შეხვედრის მონაწილეებს სიტყვით მიმართა ფრიდრიხ ებერტის ფონდის სამხრეთ კავკასიის რეგიონულმა დირექტორმა ფელიქს ჰეთმა. კვლევის შუალედური შედეგები წარმოადგინა პროექტის უფროსმა მკვლევარმა ნოდარ კაპანაძემ.
კვლევის ავტორებმა პასუხი გასცეს დამსწრე საზოგადოების მრავალრიცხოვან შეკითხვებს. შეხვედრის მონაწილეებმა დადებითად შეაფასეს პროექტის შუალედური შედეგები და გამოთქვეს არაერთი სასარგებლო შენიშვნა და წინადადება.

Chronic Poverty and Income Inequality in Georgia: presentation of interim results of the project
On September 22, 2017 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) hosted a presentation of interim results of the report - Chronic Poverty and Income Inequality in Georgia. The project is implemented by the Rondeli Foundation with the support of Friedrich Ebert Stiftung. The representatives of governmental agencies, international organizations as well as independent experts attended the meeting.
The opening remarks were made by the project team leader, Prof. Merab Kakulia, the Senior Fellow at the Rondeli Foundation. Felix Hett, the Regional Director of Friedrich-Ebert-Stiftung in the South Caucasus addressed the participants. Nodar Kapanadze, Senior Researcher of the project presented the interim results to the audience.
The authors of the research answered the number of questions. The attendees positively evaluated the results of the project and made the useful remarks and suggestions.