პოლიტიკის დოკუმენტების საჯარო განხილვა
2018 წლის 8 და 11 ივნისს რონდელის ფონდში სასწავლო პროგრამის -,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში“ - ფარგლებში გაიმართა მონაწილეების დაწერილი პოლიტიკის დოკუმენტების საჯარო განხილვა.
ღონისძიებაზე სასწავლო პროგრამის მონაწილეებმა წარმოადგინეს სახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის სხვადასხვა საკითხებზე შემუშავებული საჯარო პოლიტიკის დოკუმენტები.
პროგრამა ,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში”  მიზნად ისახავს დაეხმაროს საქართველოს მთავრობას მართვის სფეროში არსებული პრობლემების დაძლევაში. პროექტი ითვალისწინებს საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეთა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა ჩართვას პოლიტიკის შემუშავებისა და მოლაპარაკების წარმართვის ტექნიკის დასახვეწ პრაქტიკულ მეცადინეობებში.
პროგრამა ხორციელდება შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) ფინანსური მხარდაჭერით.

Public Debates of Policy Documents
On June 8 and 11, 2018 Rondeli Foundation organized the public debates of policy documents under the framework of the training program "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills".
The program participants presented actionable policy documents related to issues of national importance.
The program "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills" is designed to assist the Georgian government to respond to the governance challenges. The project aims at engaging directly with middle level public servants and civil society representatives in practical exercises in policy development and negotiation techniques.