სამოქალაქო საზოგადოების ლიდერობის ქსელი
პროექტის მიზანს წარმოადგენდა აზერბაიჯანის, სომხეთის, საქართველოს, მოლდავეთისა და უკრაინის სამოქალაქო საზოგადოებების გაძლიერება და მათი ქვეყნებისა თუ მთლიანად რეგიონის პოლიტიკურ, სოციალურ და კულტურულ პრობლემებში უფრო აქტიურად ჩართვა. პროექტის კონკრეტულ ამოცანებს წარმოადგენდა: აზერბაიჯანის, სომხეთის, საქართველოს, მოლდავეთისა და უკრაინის სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა საკომუნიკაციო და ორგანიზაციული უნარების გაძლიერება; მათთვის ევროპული დემოკრატიული პროცესებისა და ღირებულებების შესახებ ინფორმაციის მიწოდება; მათ ქვეყნებში ევროპის საბჭოს სტანდარტების დამკვიდრება და გამოყენება ადგილობრივ მთავრობებთან ურთიერთობაში,შავი ზღვის რეგიონის სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა დაკავშირება კოლეგებთან და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან.
საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა, როგორც პროექტის ერთ-ერთმა პარტნიორმა ორგანიზაციამ, ლიდერების ქსელში მონაწილეობის მისაღებად შეარჩია 24 კვალიფიცირებული პირი (წელიწადში 12 არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმოამდგენელი) და ორგანიზება გაუკეთა ორ სამდღიან სემინარს.
პროექტის მეშვეობით ჩამოყალიბებულ სამოქალაქო საზოგადოების ლიდერების ქსელში შედის 120-მდე გავლენიანი არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენელი აღმოსავლეთი ევროპისა და სამხრეთ კავკასიიდან. ისინი ერთმანეთს უცვლიან ინფორმაციას და თანამშრომლობენ რეგიონულ დონეზე.

Setting-up and Developing a Civil Society Leadership Network in Ukraine, Moldova and the Southern Caucasus (CSLN)
Overall objective of the project was to strengthen and involve civil societies of Azerbaijan, Armenia, Georgia, Moldova and Ukraine in the solution of political, social and cultural problems of their countries and the region. Specific objectives included:  strengthening organisational and communication skills of civil society leaders in Azerbaijan, Armenia, Georgia, Moldova and Ukraine; educating and informing civil society leaders about European democratic processes and values; increasing ability of civil society organisations and their activists to promote domestically Council of Europe’s standards and apply them in their contacts with authorities; and connecting emerging civil society leaders with their peers from the Black sea region countries and international non-governmental organisations.
The Georgian Foundation of Strategic and International Studies (GFSIS) as an implementing partner of the project in Georgia selected 24 qualified participants to join the network (12 NGO representatives per year) and facilitated four three-day long sessions  over a twelve-month period and a concluding Alumni Conference.
Civil Society Leadership Network created by the project and consisting of 120 influential civil society leaders from Eastern Europe and Southern Caucasus facilitates information sharing and co-operation within the region.