საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის გასვლითი სემინარი
2007 წლის 28 აპრილს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა პროგრამა „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ მონაწილეების, კურსდამთავრებულებისა და ადამიანური რესურსების მენეჯერებისათვის მოაწყო გასვლითი სემინარი წინანდალში.
ღონისძიების მთავარი მოვლენა იყო ორი სამუშაო სესია სახელწოდებით „ცუდი პოლიტიკა: ცნობა, ფესვები და ზომების მიღება“, რომელსაც უძღვებოდა ოტავას კარლტონის უნივერსიტეტის საჯარო პოლიტიკისა და ადმინისტრირების სკოლის ხელმძღვანელი, პროფესორი ლესლი ა. პალი. სემინარის მონაწილეებს საშუალება მიეცათ გაცნობოდნენ სამთავრობო პოლიტიკის ყველა იმ ასპექტს, რომელიც აქცევს მას ცუდ პოლიტიკად და ასევე სტრუქტურის იმ ხარვეზებსა და მიზეზებს, რომლებიც განაპირობებენ ცუდი პოლიტიკის არსებობას. სემინარის ერთ-ერთი დავალება იყო საქართველოს მთავრობის ცუდი პოლიტიკის მაგალითების შერჩევა და მათ მაგალითზე ხარვეზების ანალიზი, შემდეგ კი ცვლილების შესაძლებლობების განხილვა.

On 28 April, 2007 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies organized a retreat workshop in Tsinandali, Kakheti Region for the “Public Policy Knowledge Network’s” fellows and alumni as well as Human Recources Managers.
The focus of the day-long event was two working sessions: "Bad Policy: Recognition, Roots and Remedies," conducted by Professor Leslie A. Pal, Director of the School of Public Policy and Administration at Ottawa's Carleton University. Participants of the workshop had the opportunity to explore all aspects of governmental policy and programs, which fundamentally renders them as "bad" policy; common design flaws within and the main reasons which keep bad policy in place.  One of the exercises designed for the participants involved selecting some examples of  "bad" policies within the Georgian government and developing three concrete ways in which they might eventually be recognized as flawed and, subsequently, changed.