კონფერენცია - „საჯარო ადმინისტრაციის ტრანსფორმაცია სამხრეთ კავკასიაში“
2008 წლის 26-27 მარტს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ორგანიზებით სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში“, პროექტ „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ ფარგლებში, გაიმართა რეგიონული კონფერენცია - „საჯარო ადმინისტრაციის ტრანსფორმაცია სამხრეთ კავკასიაში“. ორდღიანი კონფერენციის სპონსორი იყო ღია საზოგადოების ინსტიტუტი, ბუდაპეშტი.
კონფერენციაზე ჩატარდა გახსნითი პლენარული და ოთხი სამუშაო სესია. სესიებმა მოიცვა ისეთი თემები როგორებიცაა: განათლება საჯარო მმართველობაში - გამოწვევები და შესაძლებლობები; საჯარო მმართველობის სკოლებსა და საჯარო სამსახურის ურთიერთმიმართების საკითხები და ორი მხარის თანამშრომლობის დონე სამხრეთ კავკასიაში საჯარო მმართველობის რეფორმირებისას; ადამიანური რესურსების მართვის ურთიერთმიმართება სამხრეთ კავკასიაში საჯარო მმართველობის რეფორმასთან; რეგიონში პოლიტიკის ფორმირების პროცესი.
აღნიშნული კონფერენცია კიდევ ერთი წარმატებაა პროექტ „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელისთვის“, რომელსაც საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი მართავს კანადის საერთაშორისო განათლების ბიუროსთან თანამშრომლობით და 2003 წლიდან აფინანსებს კანადის საერთაშორისო განვითარების სააგენტო.

Conference – “Public Administration Transformation in the South Caucasus”
On March 26-27, 2008 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a regional conference – „Public Administration Transformation in the South Caucasus” at the Courtyard Marriot hotel in Tbilisi, in the framework of its Public Policy Knowledge Network.
The two-day event, sponsored by the Open Society Institute in Budapest, was organized within one opening plenary session and four specific working sessions.  The first session addressed the issue of education in public administration and the challenges and prospects therein. The second session focused upon the inter-connection between schools of public administration and the public service with an evaluation of the balance between the supply and demand and the level of co-operation between the two sides within the process of public administration reform.  The third session discussed human resources management in relation to public administration reform in the South Caucasus.  The fourth session looked at the processes of policy formation in the region addressing such specific issues as the strengths and weaknesses of the existing public policy processes and the development of the policy-making capacity of administrative systems.
The conference is another in the list of achievements from within the Public Policy Knowledge Network which has been managed jointly by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies and the Canadian Bureau for International Education and funded by the Canadian International Development Agency in the South Caucasus since 2003.