„საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ გამოსაშვები ღონისძიება
2008 წლის 19 ნოემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ცენტრში გაიმართა სასწავლო კურს „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ გამოსაშვები ღონისძიება.
პროგრამა ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდისა და კანადის საერთაშორისო განათლების ბიუროს თანამშრომლობით, კანადის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით. პროექტის მიზანია საქართველოს მთავრობასა და სამხრეთ კავკასიის საჯარო მართვის სკოლებში პროფესიული შესაძლებლობების გაზრდა, გლობალურ სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანა და საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება-გაცნობა.
ერთწლიანი პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს ეკონომიკის, თავდაცვის, განათლებისა და მეცნიერების და საგარეო საქმეთა სამინისტროების პოლიტიკის შემმუშავებელი ჯგუფებიიკვლევდნენ პოლიტიკის  მნიშვნელოვან საკითხებს მათი ხელმძღვანელების დახმარებით. გარდა ამისა, მათ გაიარეს კურსები საჯარო პოლიტიკაში, რომლებსაც უძღვებოდნენ ადგილობრივი, კანადელი და სხვა საერთაშორისო ექსპერტები. მონაწილეებს ფონდში ყავდათ მენტორები, რომელთა ხელმძღვანელობითაც შექმნეს კურსის დასასრულებლად აუცილებელი საბოლოო ნაშრომები.
პროგრამის 23 კურსდამთავრებულს დიპლომები გადასცეს კანადის საერთაშორისო განათლების ბიუროს ვიცე-პრეზიდენტმა, ქრისტინა ვიტფუტმა და საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტმა, ალექსანდრე რონდელმა.

Graduation Ceremony of the “Public Policy Network Program”
On November 19, 2008 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a graduation ceremony of the “Public Policy Knowledge Network” training program.
The project is implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies and the Canadian Bureau for International Education and is supported by the Canadian International Development Agency. The Program aims at building capacity within the Government of Georgia and at schools of public administration in the South Caucasus in order to meet global standards and best practices in public administration and has been one of the key areas of work within the foundation’s training activities.
During the year-long training program, policy groups from four different ministries: Ministry of Economic Development, Ministry of Defense, Ministry of Education and Science and Ministry of Foreign Affairs researched a major policy topic in consultation with their respective ministerial authorities and completed courses in public policy conducted by local, Canadian and other international experts.  Under the supervision of mentors within the foundation, the groups produced and presented the policy papers on relevant topics important to their ministries, upon completion of the program.
Diplomas were presented to the 23 graduates by Mrs. Kristina Wittfooth, Vice-Presient of the Canadian Bureau for International Education and Dr. Alexander Rondeli, the President of the Georgian Foundation for Strategic and International Studies.