თურქეთის ელჩის ლექცია
2016 წლის 27 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ორგანიზებით გაიმართა საჯარო ლექცია თურქეთში მიმდინარე მოვლენებთან დაკავშირებით. ლექციას უხელმძღვანელა საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის ელჩმა ზექი ლევენთ გუმრუქჩუმ.
შეხვედრა გახსნა საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტმა ეკატერინე მეტრეველმა. ასევე, აუდიტორიას სიტყვით მიმართეს ფონდის უფროსმა მეცნიერ-თანამშრომლებმა გიორგი თარგამაძემ და ნოდარ ხარშილაძემ.
ელჩმა განიხილა თურქეთში ბოლო დროს მიმდინარე მოვლენები. მისი თქმით, პოლიტიკისა და უსაფრთხოების კუთხით თურქეთში არსებული ვითარება არ აისახება თურქეთ-საქართველოს ურთიერთობებზე.
ლექციას ესწრებოდნენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის სხვადასხვა სასწავლო პროგრამის კურსდამთავრებულები და სტუდენტები, ასევე ექსპერტები, საჯარო მოხელეები და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

Lecture of the Ambassador of Turkey
On July 27, 2016 a public lecture on Turkish political and security situation was held at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies. The lecture was delivered by the Ambassador of the Republic of Turkey H.E Zeki Levent Gumrukcu.
The event was opened by Ekaterine Metreveli, President (GFSIS). The Senior-Fellows of the Foundation Giorgi Targamadze and Nodar Kharshiladze addressed the audience as well.
The Ambassador discussed the recent events that happened in the Republic of Turkey. As H.E Zeki Levent Gumrukcu noted Turkey's political and security situation will not have an effect on Turkish-Georgian relations.
The lecture was attended by alumni and students of different training programs implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies, as well as experts, public officials and the representatives of the non-governmental organizations.