ტრენინგი ინფორმაციულ და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებში
2008 წლის 8-10 მაისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში ჩატარდა ტრენინგი ინფორმაციულ და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებში. ღონისძიება გაიმართა საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის, ლატვიის ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების ასოციაციისა და საქართველოში გაეროს განვითარების პროგრამის ერთობლივი პროექტის ფარგლებში. ტრენინგი მიზნად ისახავდა ინფორმაციული საზოგადოების ხელის შეწყობასა და საქართველოში ციფრული უთანასწორობის შემცირებას.
ტრენინგი გაიმართა იმ ინსტრუქტორებისათვის, რომლებიც ტრენინგზე შეძენილ უნარებს გამოიყენებენ საქართველოს მოსახლეობისთვის ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების სწავლებისას. ტრენინგის განმავლობაში მონაწილეები უზრუნველყოფილნი იყვნენ 11 ძლიერი კომპიუტერით, სწრაფი ინტერნეტით, საჭირო კომპიუტერული პროგრამებით, პროექტორითა და პრინტერით აღჭურვილი საკლასო ოთახით. ტრენინგის ფარგლებში ჩატარდა 6 ლექცია და ერთი სემინარი, რომლებმაც მოიცვა ისეთი თემები, როგორებიცაა ელექტრონული სერვისები და ინტერნეტ რესურსები საქართველოში, ისევე როგორც ლატვიის ინფორმაციულ და საკომუნიკაციო ასოციაციასთან შეთანხმებული სხვა თემები.

Information and Communications Technology Training
On May 8-10, 2008 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a three-day training in information and communications technology. The event was held in the framework of joint the project of the Georgian foundation for Strategic and International Studies, Latvian Information and Communications Technology Association – (LIKTA), and UNDP- Georgia. The aim of the training was to facilitate information society and diminish digital gap in Georgia.
The target group was instructors that after training will use the skills acquired for information and communications technology training and consultations to population in Georgia. Within the project implementation well-equipped training classroom, with 11 powerful PCs, with fast Internet connection, necessary software, a projector, and a printer, was provided. 6 lecture and one seminar were offered to trainees according to timetable covering E-services and Internet resources in Georgia and other relevant local content, as well as other themes as agreed with LIKTA.