დისკუსია ეთნიკური უმცირესობების ჩართულობაზე პოლიტიკურ პროცესებში
2020 წლის 29 სექტემბერს რონდელის ფონდისა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხებზე ეუთოს უმაღლესი კომისრის ოფისის (OSCE HCNM) ორგანიზებით გაიმართა მრგვალი მაგიდა-დისკუსია თემაზე - „ეთნიკური უმცირესობების ჩართულობა პოლიტიკურ პროცესებში-2020 წლის საპარლამენტო არჩევნები“.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ეუთოს უმაღლესი კომისრის ოფისის წარმომადგენლები, ქვემო ქართლის და სამცხე-ჯავახეთის სამოქალაქო საზოგადოების და მედიის, პოლიტიკური პარტიების და შერიგების და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში მინისტრის აპარატის წარმომადგენელები.
დისკუსია გაიმართა პროექტის „ეროვნული უმცირესობები პოლიტიკურ პროცესებში ჩართულობა უკეთესი მომავლისათვის“ ფარგლებში. პროექტის მიზანია ეროვნული უმცირესობების ჩართულობის გაუმჯობესება ქვეყანაში მიმდინარე სოციალურ და პოლიტიკურ პროცესებში. აგრეთვე პოლიტიკურ პარტიებში ეროვნულ უმცირესობათა წარმომადგენლობის  გაზრდა და დემოკრატიული მმართველობის პრინციპების შემუშავების გზით ინტეგრაციის ხელშეწყობა.
ქვემო ქართლისა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონებში პროექტი მოიცავს ლექციებს და პრაქტიკულ სემინარებს ახალგაზრდებისა და სამოქალაქო საზოგადოებისთვის. ასევე თბილისში, პოლიტიკური პარტიების ახალგაზრდა წევრებისთვის ეთნიკური პოლიტიკის, სამოქალაქო თანასწორობის და ინტეგრაციის საკითხებში ცოდნის გაღრმავებას.

Discussion on the participation of ethnic minorities in political processes
On September 29, Rondelli Foundation and the OSCE High Commissioner for National Minorities (HCNM) organized a round-table discussion on the topic - "Ethnic Minorities in Political Processes - Parliamentary elections 2020.
Representatives of the OSCE HCNM, civil society and media from Kvemo Kartli and Samtskhe-Javakheti, as well as representatives of the State Ministry for Reconciliation and Civic Equality, attended the meeting.
The round table was held as a part of the project “National Minorities in Political Processes – Engagement for Better Future” which aims to increase the involvement of national minorities in the socio-political processes of Georgia. The project also attempts to expand the representation of national minorities in political parties and promote integration through the development of principles of democratic governance.
In the regions of Kvemo Kartli and Samtskhe-Javakheti, the project includes lectures and hands on seminars for youth and wider community. In Tbilisi, the project also aims to expand knowledge of ethnic politics, civil equality, as well as to hold a series of round tables on the issue of enhancing the political participation of ethnic minorities.