ლიტვის დელეგაციის ვიზიტი
2007 წლის 29 მაისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდს საქართველოში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში ეწვივნენ ლიტვის სეიმის თავმჯდომარის მოადგილე  და ოპოზიციის ყოფილი ლიდერი ანდრიუს კუბილიუსი და მისი დელეგაციის წევრები.
საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ორგანიზებულ მრგვალ მაგიდაზე, რომელსაც ესწრებოდნენ საქართველოს არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები, კუბილიუსმა განაცხადა, რომ აღნიშნული ვიზიტი ემსახურება საქართველოს სოციოპოლიტიკური სიტუაციის უკეთ შესწავლას, რათა ლიტვამ უკეთ მოახერხოს ლიტვის ტრანზიციის გამოცდილებიდან მიღებული გაკვეთილების გაზიარება საქართველოს მთავრობისათვის.
დისკუსიისას მიმოიხილეს ისეთი საკითხები, როგორებიცაა საქართველოსა და ლიტვის ამჟამინდელი ურთიერთობები რუსეთთან, ენეგომომარაგების საკითხები, პოლიტიკური პლურალიზმი და იმიგრაციისა და უმუშევრობის პრობლემებისადმი მიღძვნილი ღონისძიებები ლიტვაში.

The Visit of the Lithuanian Delegation
On May 29, 2007 Deputy Chairman of the Board of Seimas of Lithuania and former leader of the opposition, Mr. Andrius Kubilius and members of his delegation, as part of their official visit to Georgia, visited the Georgian Foundation for Strategic and International Studies.
Speaking to members of the Georgian non-governmental organization community in a roundtable session organized by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies Mr Kubilius described the purpose of his visit as a fact finding mission in order to better understand the current socio-political situation in Georgia with the aim of assisting the Government in its continued transition through lessons learned from the Lithuanian experience.
Topics raised in the framework of the roundtable discussion included the current status of Georgia and Lithuania's relations with Russia, energy supply, energy security, political pluralism and Lithuania's efforts to address its immigration and unemployment problems.