ჩინეთის საერთაშორისო კვლევების ინსტიტუტის დელეგაციის ვიზიტი
2016 წლის 17 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიისა საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა შეხვედრას ჩინეთის საერთაშორისო კვლევების ინსტიტუტის დელეგაციასა და ფონდის უფროს მეცნიერ-თანამშრომლებს გიორგი თარგამაძეს, შოთა უტიაშვილსა და სტრატეგიული კვლევების ცენტრის თავმჯდომარეს ირაკლი მანაღარიშვილს შორის.
შეხვედრის ძირითადი თემას წარმოადგენდა საქართველოსა და ჩინეთს შორის ურთიერთობების გაღრმავების ხელშეწყობა. შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა განიხილეს საქართველო-ჩინეთის ურთიერთობების სამომავლო პერსპექტივები, გაუზიარეს საკუთარი შეხედულებები და ინტერესები ისეთ საკითხებში როგორიცაა ეკონომიკა, პოლიტიკა, უსაფრთხოება და საგარეო სავაჭრო ურთიერთობები პროექტის „ერთი სარტყელი, ერთი გზა“ ფარგლებში.
გარდა ამისა, მხარეები შეთანხმდნენ, რომ სამომავლოდ გააფორმებენ მემორანდუმს თანამშრომლობის შესახებ, რომლის შედეგად ჩინეთსა და საქართველოს შორის ჩამოყალიბდება უფრო მჭიდრო და საქმიანი თანამშრომლობა, როგორიცაა საერთაშორისო კონფერენციების ერთობლივად დაგეგმვა, ერთობლივი პროექტების განხორციელება და სხვა.

Visit of the China Institute of International Studies Delegation
On October 17, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a meeting between the delegation of China Institute of International Studies (CIIS) and Senior Fellows of the Foundation – Giorgi Targamadze, Shota Utiashvili as well as Irakli Mengarishvili, Chairman of the Strategic Research Center.
The topic of the meeting was promotion of strengthening the relations between Georgia and China. During the meeting, the parties discussed the future prospects of the Georgia-China relations, shared their views and interests in the issues such as economy, politics, security also, foreign trade relations under the framework of the project “One Belt, One Road”. Furthermore, the parties agreed to sign the cooperation memorandum that will enhance the closer partnership and the collaboration between China and Georgia in planning international conferences, implementation of the joint projects, etc.