სამუშაო შეხვედრა HR სპეციალისტებისთვის
2018 წლის 18 აპრილს რონდელის ფონდში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა საჯარო სექტორში დასაქმებული ადამიანური რესურსების მართვის სპეციალისტებისთვის. შეხვედრა მიზნად ისახავდა საჯარო სამართლის იურიდიული პირებისთვის (სსიპ) სამუშაოს მართვისა და შეფასების სისტემის შესახებ გამოცდილების გაზიარებას.
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ადამიანური რესურსების მართვის დეპარტამენტის მთავარმა სპეციალისტმა ნინო მეტრეველმა  და  იუსტიციის სახლის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილემ მარიამ ლაცაბიძემ დამსწრე საზოგადოებას გააცნეს მათ უწყებებში დანერგილი სამუშაო შეფასებისა და კარიერული განვითარების სისტემები.
მომხსენებლებსა და აუდიტორიას შორის გაიმართა საინტერესო დისკუსია.
შეხვედრა გაიმართა პროექტის - „საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში“ - ფარგლებში და მიზნად ისახავს საჯარო სექტორში დასაქმებული HR სპეციალისტების  პროფესიული უნარ-ჩვევების განვითარებას. რონდელის ფონდი პროგრამას ახორციელებს 2009 წლიდან შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (Sida) დაფინანსებით.

On April 18, 2018 Rondeli Foundation organized a network meeting  for HR professionals. The meeting aimed at sharing experiences and ideas in human resource management (HRM) issues for the representatives of legal entity under public law (LEPL).
Nino Metreveli, HR Chief Specialist at the Ministry of Economy and Mariam Latsabidze, Deputy CEO at Public Service Hall made presentations on the performance appraisal systems.
The meeting was followed by an ardent discussion.
The event was held in the framework of the project "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills" and has been implementing by Rondeli Foundation since 2009 with the fsupport of Swedish International Development Cooperation Agency (Sida).