NetCorps პროგრამის პრეზენტაცია
2006 წლის 18 მაისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში  გრანტ ტომასმა (კანადა, პროექტი „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელი“)  წარმოადგინა პროგრამა NetCorps, რომლის განხორციელებაც დაიწყება მიმდინარე წელს. NetCorps ფოკუსირებულია ახალგაზრდებსა და საინფორმაციო და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე რურარულ და გარეუბნულ კომუნებში. პროექტი წარმატებით ხორციელდება ახლო აღმოსავლეთსა (ეგვიპტეში, ლიბანსა და იორდანიაში) და აფრიკაში (კენია, ეთიოპია). დამატებითი ინფორმაციისათვის ეწვიეთ ვებგვერდს: http://www.dotrust.org/
პრეზენტაციას ესწრებოდნენ მანანა სალუქვაძე (გაერთიანებული ერების განვითარების პროგრამა); დოქტორი რამაზ კვატაძე (საქართველოს სამეცნიერო–საგანმანათლებლო კომპიუტერული ქსელების ასოციაცია); რობ ოდონოვანი (ევრაზიის ფონდი); ნიკოლოზ ლოლაძე (ANCHOR CONSULTING LLC); თეიმურაზ კოპალიანი (ISM Consulting); თეიმურაზ ყანჩელი (საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი) და საქართველოს ეკონომიკური განვითარების სამინისტროს წარმომადგენლები.

Presentation of the NetCorps Program
On the 18 May, 2006 Mr. Grant presented the NetCorps program at the Georgian Foundation for Strategic and International Studties. The Program will be launching in Georgia later this year. The NetCorps is focused on Youth and Information and Communication Technologies in rural and periurban communities and is successfully operating in the Middle East (Egypt, Lebanon, Jordan) and Africa (Kenya, Ethiopia). More information on http://www.dotrust.org/.
Manana Salukvadze (United Nations Development Program Georgia); Dr. Ramaz Kvatadze (Georgian Research and educational Networking Association); Rob O'Donovan (Eurasia Foundation); Nikoloz Loladze (ANCHOR CONSULTING LLC); Teimuraz Kopaliani (ISM Consulting); Teimuraz Kancheli (Georgian Foundation for Strategic and International Studies ); and representatives from the Ministry of Economic Development attended the event.