აღმოსავლეთ პარტნიორობის პოლიტიკის მიზნების განხორციელების შესახებ კვლევის შედეგების პრეზენტაცია
2012 წლის 27 ნოემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა აღმოსავლეთ პარტნიორობის პოლიტიკის მიზნების განხორციელების შესახებ კვლევის შედეგების პრეზენტაცია. კვლევა, რომელიც დააფინანსა ფრიდრიხ ებერტის ფონდმა, მოიცავდა ისეთი სამი მნიშვნელოვანი სფეროს პოლიტიკის ანალიზს, როგორიცაა მცირე ბიზნესი, საინოვაციო პოლიტიკა და სოციალური დიალოგი. ეს კვლევა მიზნად ისახავდა ევროკავშირში არსებული პოლიტიკის ანალიზს, ჩვენს ქვეყანაში შექმნილი რეალობის წვდომას და რეკომენდაციებს ამ სფეროებში ჩვენი ოფიციალური პოლიტიკის ევროპულთან დაახლოების ხარისხის განსასაზღვრად. პროექტს, რომლის ფარგლებშიც კვლევა ჩატარდა ახორციელებენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი, ევროპული კვლევები საქართველოს ინოვაციური განვითარებისთვის, ასოციაცია «ქალი და ბიზნესი», საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია და საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანება.
პრეზენტაცია მისასალმებელი სიტყვით გახსნეს ალექსანდრე რონდელმა, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტმა და ია თიკანაძემ, ებერტის ფონდის საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელმა.
აუდიტორიის წინაშე მოხსენებით წარსდგნენ პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები, რომლებიც უშუალოდ მონაწილეობდნენ პროექტისა და კვლევის განხორციელებაში: კახა გოგოლაშვილი, ოლეგ შატბერაშვილი, ნინო ელიზბარაშვილი, დიმიტრი ჯაფარიძე, პაატა ბელთაძე.
ღონისძიებას დაესწრნენ არასამთავრობო თუ საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლები. შეხვედრა წარიმართა აქტიური დისკუსიის რეჟიმში.

Presentation of the Results of the Study the Work of the Aims of Eastern Partnership Policy
On November 27th, 2012 at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies a presentation of the results of the study about the work of the aims of Eastern Partnership Policy was held. The study, which was funded by Friedrich Ebert Foundation (FES), included policy analysis in such important spheres as small business, innovation policy and social dialogue. This study aimed at assessing EU policy, understanding Georgia’s current situation and making recommendations in order to determine the degree of approximation of Georgian official policy to that of the EU in these fields. The project, within the framework of which the study was conducted, was implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies, European Studies for Innovative Development of Georgia, the association ‘’Women and Business”, the Association of Georgian Employers and the Georgian Trade Unions Confederation.
Opening speeches at the presentation were made by Alexander Rondeli, President of the Georgian Foundation for Strategic and International Studies, and by Ia Tikanadze, Country Director for FES Georgia.
In front of the audience, speeches were made by partner organizations’ representatives, who directly took part in the implementation of the project and the study: Kakha Gogolashvili, Oleg Shatberashvili, Nino Elizbarashvili, Dimitri Japaridze, Paata Beltadze.
The attendees at the event were representatives of NGOs, international organizations and academic circles. The meeting was held in an active discussion format.